kot64

Zapobieganie rozmnażaniu kotów

Pies w wielu przypadkach nie rozumie słów swojego pana, jednak potrafi się adekwatnie zachować interpretując ich intonację. Łatwo głównie odczuwa wszelkiego rodzaju szlabany. Zaś koty w wielu wypadkach są na tyle mądre że prędko uczą się identyfikować nowe słowa, swoich właścicieli. Mimo to bezspornie nie są skłonne do przestrzegania poleceń.

Tak samo jak pies kociątko powinien mieć swoje stałe legowisko, w którym wiecznie będzie mógł oduczać. Niezbicie nawet jeżeli kocury mają zastrzeżone takie położenie to i tak dosyć entuzjastycznie chodzą one spać w przeróżnych, niekiedy oryginalnych miejscach. Jeśli zdarza się to niesłychanie wielokrotnie to być może miejsce w którym znajduje się legowisko dachowca z jakiś powodów samemu kociakowi nie odpowiada.

Kastracja jeśli chodzi o młode kociaki doprowadzić może, podobnie jak to ma zresztą miejsce także u ludzi, dużo różnorakich zmian w organizmie. Kić, który zostanie wykastrowany nazbyt wcześnie, będzie się rozwijać w każdym calu w inny sposób aniżeli z reguły. Paradoksalnie może mu to w znacznej mierze wydłużyć życie, niemniej jednak taki zabieg powinien być spełniany słusznie z zaleceniami weterynarza.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *