kot63

Wygląd i budowa kociaków

Jedną z charakterystycznych cech budowy kocurów, jest to że kocury nie mają obojczyków. Znaczy to że ich cielska są o sporo bardziej sprężyste i są one w stanie przechodzić przez różne, nawet niezwykle niewielkie wyrwy, czasem nawet z znaczącą szybkością, kiedy kocurek zmyka przed niebezpieczeństwem na przykład w postaci goniącego go psa

W wielkim stopniu czworonogi to padlinożercy, jednakże dodatkowo zdarza się im polować co da się zarejestrować do dziś u dziko żyjących czworonogów. Jednakże kiciusie to jak by nie było, czystej krwi drapieżniki i jako takie mogą się one w domu nieco w inny sposób zachowywać. Są to nieraz drobne, lecz widzialne różnice w działaniach zwierząt.

Wysokość, którą kociaki są w stanie przebyć jednym skokiem jest dość zadziwiająca. Kocię podoła z zasadzie szusnąć do 7 razy wyżej aniżeli sam ma wzrostu, co jest zdumiewającym wyczynem. Jeśli dorzucić do tego fakt że dachowiec jest w stanie wielokrotnie zrealizować takiego skoku po prostu z miejsca to można się niekiedy jego umiejętnościami silnie zdziwić.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *