kot62

Przydatne gadżety dla kotów

Dodatkowe drzwiczki dla kocurka, mogą być również zabezpieczone w taki sposób, iżby inne kociaki nie mogły z nich stosować. Likwiduje się to w tego rodzaju sposób, że drzwi otwierane są z wykorzystaniem specyficzny chip który kotek ma w swojej obroży albo też wszczepiony pod skórą. W takim razie jakikolwiek nie nasz kocur nie wstąpi po kryjomu do domu używając z tych drzwi.

Powszechnie twierdzi się że koty to zwierzęta lubiące przebywać samotnie. Jest w tym masa prawdziwości jako że w przyrodzie koty dosyć wielokrotnie żyją właśnie w pojedynkę, a nie łączą się w stada, lecz nie oznacza to że nie tolerują swojej obecności czy też obecności człowieka. Hodowane w domach koty lubią sobie obecność i towarzystwo człowieka, same entuzjastycznie takiego towarzystwa szukają.

Metoda w jaki widzą kiciusie jest nadzwyczaj odmienny od tego w jaki widzą ludzie. Nawet domowe koty są w stanie rozróżniać w ciemnościach. Umiejętność tą dysponują wszystkie drapieżniki z owego gatunku. Zwłaszcza wielkie dzikie kiciusie ubóstwiają polować w nocy. Obejmuje to chociażby lwów, które w nocy widzą nie gorzej, niż my w dzień.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *