kot61

Kot sposobem na szkodniki

Kociaki uważane są za niebywale czyste stworzenia. Prawdziwością jest, że kociaki nie kochają i unikają wody, ale nie znaczy to że nie pielęgnują one o higiena. Z owego powodu kota o wiele prościej jest przyuczyć rozmieszczania swoich potrzeb fizjologicznych w jednym zasadniczo wyróżnionym położeniu, w którym postawiona zostanie kuweta.

Kociaki mają głębokie tendencje do opuszczania domu lub mieszkania w którym bytują. Zwykle kocury są ciekawe świata, oraz idealnie radzą sobie na samodzielności, przeto również mogą wykorzystać wszelką nawet drobną okazję która się nadarzy i na jakiś czas oddalić się mieszkanie. Najczęściej jeszcze tego samego dnia bądź po kilku dobach koty powinny powrócić do sobie.

Po dziś dzień najlepszą osłonę przed szkodnikami, w szczególności przed myszkami oraz szczurami dają kociaki. Kiciuś podświadomie łapie i uśmierca szkodniki, które przedostają się do naszych domów. Jest to w dalszym ciągu pewien z wielu powodów dla których kiciusie są tak życzliwie hodowane, ale także dodatkowo życzliwie dokarmiane przez ludzi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *