kot70

Hodowla kotów – porady

Jeśli kotek czy też kiciusie jakie hodujemy mają do licha i trochę swobody i mogą spacerować gdzie pragną, wtedy dobrze jest tak aby miały one możliwość swobodnego wkraczania do domu za każdym razem w owym czasie gdy mają na to ochotę. W tym celu korzystać można charakterystyczne drzwiczki dla dachowców, które umieszcza się w drzwiach. Są to drzwiczki stanowczo mniejsze od tych z których korzystają psy.

Przy upadku, jeszcze w locie kociaki obracają się w taki sposób iżby wylądować na czterech łapkach. Im dłużej trwa lot tym więcej czasu na to ma kociątko. Jeśli kotu nie uda się wykonać tego obrotu to zdoła zrobić sobie szkodę przy upadku. Tedy też o wiele częściej urazy odnoszą te kiciusie, które spadną ze względnie niedużych wysokości.

Podczas gdy najlepszy przyjaciel człowieka chce czegoś od swojego posiadacza to oznajmia on o tym w większości wypadków szczeknięciem albo piśnięciem. Podobnie jest w przypadku mruczków. Zazwyczaj kocury które czegoś pragną, jęczę o to wydając z siebie głośnie miauknięcie. Właścicielowi całkiem prosto powinno być łączyć o co zdecydowanie kotu w danym momencie chodzi.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *