kot67

Ciekawe informacje o kotach

Drobiazgowy czas, ani nawet położenie w jakim po raz pierwszy udało się udomowić kocury nie są znane . Naukowcy słuszni są co do tego, że kocurek domowy, jest w prostej linii potomkiem dachowca nubijskiego lecz w przeciwieństwie do piesków, kiciusie nadal są wielce mocno pokrewne do swoich dzikich przodków, również jeśli chodzi o przyzwyczajenie jak i wygląd zewnętrzny.

Mocz którym kot zaznacza obszar ma tak bywa w wyższym stopniu mocny woń od zwykłego moczu dachowca. W ten sposób kocury chcą odstraszyć przeciwników również wezwać przypuszczalne partnerki bądź partnerów. W taki sposób sfera oznaczają także kociaczki, w szczególności jeśli są to tak zwane główne samicę. Co ciekawe kotkę jest o wiele ciężej oduczyć takiego przyzwyczajenia.

Od tysięcy lat koty są hodowane głownie przez uwaga na to, że niebywale skutecznie radzą sobie ze szkodnikami. Nawet w naszych czasach, kiedy dysponujemy sporymi specyfikami chemicznymi, które mają potępiać szkodniki, i tak w dalszym ciągu najskuteczniejsze w tej roli pozostają kociaki, które doskonale sobie z tym zadaniem radzą.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *