kot69

Alergia na sierść – zwalczanie

Reakcja alergiczna na psy dotyczy tak bywa ich sierści. W przypadku kocurków może być niemniej jednak inaczej. Nie za każdym razem osoba uczulona reaguje przejawami alergicznymi na futro, ale na ślinę, którą kiciusie jak by nie było tak raz za razem się myją dbając o swoje futerka. Takie osoby mogą nawet hodować kociaki, niemniej jednak muszą pamiętać o częstym przemywaniu swojego pupilka.

W czasie rozrywki, w zasadzie z młodym dachowcem powinno się mieć się na baczności, żeby nas nie podrapał. Podobnie jak psy, tak samo i kocury mogą nie raz posunąć się przy takiej uciesze nieco za daleko. O ile sobie nawzajem nie zrobią takimi zadrapaniami krzywdy to już człowieka, który nie ma skóry osłoniętej futrem, mogą wystarczająco silnie pokaleczyć.

Aby obniżyć reakcję alergiczne na kocury u osób które są na kiciusie uczulone, przeważnie wystarczy regularne przemywanie dachowca. Wtedy w jego sierści nie ma już takich dawki cząsteczek śliny jak normalnie, a to na ślinę właśnie uczulonych jest gros osób. Wykąpany kocię może być wobec tego akceptowany przez atopika, przynajmniej przez pewien okres.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *